درباره ما

درباره ما

درباره ما

هر دوی ما به کار ترجمه علاقه زیادی داشتیم. هرچند زمینه علاقه ما باهم فرق می‌کرد، اما یک وجوه مشترک برای باهم بودن کافی بود و دست تقدیر هم مقدمات را فراهم کرده بود.

ما هم در همین کار ترجمه بود که باهم آشنا شدیم. این آشنایی و علاقه مشترک به ترجمه و شاید هم استانی بودنمان بود که باعث همکاری بیشترمان شد و درنهایت به ازدواج انجامید. حاصل این ازدواج یک دختر به نام ویدا و یک پسر به نام سیناست.

بعد از ازدواج سعی کردیم همکاری‌مان را وسعت بدهیم. هرچند در بعضی مواقع این اختلاف‌سلیقه باعث کند شدن کارها شد. اما در هیچ زمان متوقف و یا باعث یاس و ناامیدی نشد. من به‌عنوان زن خانه و یک مادر در مواقعی به خاطر همه موانعی که در مسیر یک زن قرار داشته و دارد، حرکت کندتری داشتم.
کار ترجمه و چاپ آثارم را از زمان دانشجویی در سال 1374 با مجله دنیای سخن شروع کردم، موفق شدم اولین کتابم را در سال 1376به چاپ برسانم. از همان زمان تاکنون هم به‌عنوان نویسنده و مترجم کتاب کودک و نوجوان به کارم ادامه می‌دهم، موفق شدم تاکنون 27 جلد کتاب را ترجمه کرده و به چاپ برسانم و با نشریات متعددی مانند سروش کودکان، انتظار نوجوان. مجله تیزهوشان همکاری داشته‌ام.
همسرم نیز موفق به ترجمه و چاپ بیش از 30 کتاب و صدها مقاله و گزارش شد و باعلاقه زیاد به کارش ادامه می‌داد. او سرپرستی گروهی از مترجمان به 30 زبان (موسوم به گروه مترجمان شاکرین) را به‌صورت موسسه مجازی به عهده داشت. اما بعد از چند سال به این نتیجه رسیدیم که موسسه‌ای با مجوز رسمی تأسیس کنیم.
 از سال 1389 تاکنون موسسه ترجمه ما با نام مهر ویدا با مجوز رسمی از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در خدمت شما عزیزان هستیم و مصرانه قصد داریم به ملت بزرگ ایران خدمت کنیم و برای رسیدن به این هدف والا، از تمام توان و نیروی خود و مترجمین عزیزمان استفاده می‌کنیم. چراکه ما در کنار هم آموختیم تا زمانی که باهم باشیم، شکست را خواهیم شکست و با آن پل موفقیت بنا خواهیم کرد.
 به امید موفقیت همه آنان که شکست را در هم می‌شکنند.
مهری کاظمی هریکندئیشعبان آزادی کناری

رزومه مهري کاظمي هريکندئي

Kazemi resume 5

رزومه شعبان آزادي کناري

Azadi_C.V-Persian-1401-3

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پروژه های ما


https://mehr-vida.com/wp-content/uploads/2020/10/0_.png

ارتباط با ما


https://mehr-vida.com/wp-content/uploads/2020/10/0_.png

شماره تماس

آدرس

 تهران، خیابان گرگان، خیابان یزدی، پلاک 78، واحد 8

پست الکترونیک

برچسب ها


https://mehr-vida.com/wp-content/uploads/2020/10/0_.png