رویدادهای ترجمه


https://mehr-vida.com/wp-content/uploads/2020/10/0_.png
رویداد های ترجمه

موسسه فرهنگی هنری مهر ویدا

گروه تئاترمعجزه آمادگی خود را برای اجرای نمایش “قدر آن را بدان” ویژه دانشجویان رشته مترجمی انگلیسی، دانش آموختگان دانشگاه ها و علاقه مندان به نمایش به زبان انگلیسی اعلام می دارد.
گروه تئاتر”معجزه” با همکاری جمعی از دانشجویان رشته مترجمی انگلیسی علاقه مند به هنر در تاریخ 28/2/1389 با حمایت معاونت فرهنگی و همکاری انجمن علمی مترجمی زبان انگلیسی دانشگاه شهرکرد به مناسبت افتتاحیه ی چهارمین کارگاه کشوری ترجمه تاسیس شد و این نمایش برای نخستین بار در همین کارگاه در دانشگاه شهر کرد به اجرا درآمد.

این نمایش داستانی است در مورد مباحث عاشقانه که خود، داستانی عاشقانه نیست. در طول داستان مذمت عشق های نافرجام را به مراتب توسط شخصیت های داستان می بینیم. الکس فردی است دلباخته و مایوس از عشق های بی وصال گذشته در صدد هموار کردن راه هایی دیگر برای رسیدن به معشوقه ی جدید خود جسیکا است. راه هایی که نه تنها بزدل بودن او را در این مسیر، بلکه وابستگی او به غیر را نیز نشان می دهد. الکس حامل صفاتی است که عکس آن صفات برای یک عاشق واقعی صدق می کند.
استیون شخصیت دیگر داستان و دوست الکس است، که با فهم موضوع به صورت اتفاقی وارد جریان رمانتیک الکس می شود و قصد دارد به او کمک کند. استیون نمود واقعی وابسته بودن الکس است. الکس با درخواست کمک از استیون تنها به وصال خود می اندیشد و بی خبر از بی تجربگی استیون با طناب او به چاه می رود و در بخش اول همه چیز خراب می شود.
الکس بعد از این قضیه با سرزنش کردن استیون به دنبال عاملی بیرونی می گردد تا خود را تسکین دهد. اما دوباره خام درخواست استیون می شود و درخواست او را قبول می کند. اکنون هر دو به سراغ ساحره ای می روند تا با گرفتن معجون و دادن آن به جسیکا همه چیز را مثل روز اول کنند. اما با توجه به اتفاقاتی که در طول داستان می افتد، دوباره همه چیز خراب می شود.
در این بخش غیر فلسفی بودن و انسانی بودن عشق به میان می آید. در نهایت خواهیم دید که به فردی دنیا دیده و با تجربه رو می آورد که رهایی بخش او از تمام منجلاب های فکری او خواهد بود.
در طول داستان صدای گوینده ای را خواهیم شنید که برای روشن گری ذهن مخاطب انتخاب شده است.
 مدت زمان نمایش 25تا 30 دقیقه است که کاملا به زبان انگلیسی اجرا شده و حاوی لغات و اصطلاحات انگلیسی مفیدی است که برای ارتقای سطح کیفی برنامه آموزشی زبان انگلیسی مناسب است. گروه معجزه به همراه اعضای خود که در ادامه ی مطلب پیشینه و سوابق کاری آنها بیان خواهد شد، آمادگی آن را دارد تا برای الگو سازی و ارتقای سطح آموزشی زبان انگلیسی، داستان کوتاه، تئاتر، فیلم کوتاه و موارد دیگری را با موضوعات مختلف به زبان انگلیسی بنا به درخواست علاقه مندان در دانشگاه ها، مراکز آ موزش عالی، مدارس، سمینار ها، کنفرانس ها، همایش ها، گردهمایی ها، نمایشگاه ها و دیگر محافل به نمایش بگذارد.
کلیه ی علاقه مندان در صورت تمایل می توانند با شماره تماس و رایانامه (پست الکترونیکی) زیر تماس حاصل فرمایند.
کارگردان، نویسنده، بازیگر و گوینده: نواب همتیان
تلفن همراه: 09131840655
رایانامه: Navvabh@yahoo.com

دیگر بازیگران:
صادق اکبری به نقش: آلکس
حامد حسنی به نقش: استیون
مائده سرامی به نقش: ساحره
مریم رجایی به نقش: جسیکا
سمیرا علی پور به نقش: جنیفر
سمیه کفی زاده به نقش: ماریا